Подібні електростанції застосовують як резервне джерело енергії або разом із центральним електропостачанням будинку. Домашні сонячні електростанції ділять на резервну, повноцінну та спільну з центральним та сонячним електропостачанням.

Базова складова таких електростанцій – сонячні батареї, із яких збираються панелі (модулі). Сонячні панелі – це фотоелектричні елементи, поєднані між собою. Визначити сумарну потужність сонячної електростанції можна, знаючи кількість сонячних панелей та їх продуктивність.
Другою важливою конструктивною частиною сонячної електростанції є акумуляторні батареї, призначені для накопичення виробленої сонячними батареями електроенергії та забезпечення електропостачання в той час, коли струм від фотоелементів не надходить (вночі). На виході сонячні батареї дають постійний струм, тоді як багато побутових споживачів електричної енергії працюють від змінного струму. В результаті цього, третій необхідний конструктивний елемент Сонячної побутової електростанції – це інвертор. Інвертор служить для перетворення постійного струму в струм змінний. Також в комплект пристрою входять регулювальне та комутаційне обладнання.