Побутові автономні електростанції бувають різних типів і поділяються на вид палива, на якому вони працюють. Найбільшою популярністю користуються дизельні та бензинові електрогенератори. Але в останні роки популярності набувають акумуляторні генератори, газогенераторні електростанції та сонячні станції.
Бензинові електрогенератори


Бензинові електрогенератори ділять за типом двигуна внутрішнього згоряння – двотактні та чотиритактні. Вони є найпростішими та недорогими для використання під час відключення електричної енергії.
Основні переваги – мала вага, невисокий рівень шуму та компактність. Всі ці якості зробили бензинові електростанції найбільш вигідним та практичним побутовим рішенням.
Також бензинові генератори використовують як мобільні джерела електроенергії для забезпечення різних електроінструментів.
Дизельні електрогенератори


Користуються популярністю за рахунок того, що забезпечують недорогу електроенергію, що виробляється, отже, установка швидко окупається. Також до переваг можна віднести довговічність та великий моторесурс.
Роль первинного двигуна в побутових дизельних електростанціях відіграють двигуни внутрішнього згоряння, де спалах палива відбувається в результаті стиснення дизеля. Енергія, що виділилася при згорянні палива в дизелі сприяє механічній роботі і теплоті. На валу двигуна механічна робота застосовується для електричної енергії генератором електричного струму.
Як правило, для дизелів використовують дизельне паливо марок: А – арктичне, З – зимове, Л – літнє.«Дизельні автономні електростанції побутові» застосовуються як резервне, допоміжне або основне джерело енергії, також можливе застосування спільно з централізованим електропостачанням.


Безшумні акумуляторні генератори


В останні роки почали користуватися активним попитом нові акумуляторні генератори головною перевагою яких є їх безшумність роботи, вони не дають вихлопів як бензинові та дизельні, вони екологічні та їх можна використовувати у квартирі.
Прикладом подібних портативних електростанцій служать електрогенератори компанії EcoFlow. Це електрогенератори з продуманим дизайном, інтелектуальні та потужні продукти для зберігання енергії. Великий асортимент генераторів EcoFlow серій River та Delta забезпечують споживача промисловою кількістю чистої, тихої, відновлюваної енергії для подорожей, роботи та резервного харчування будинку.
Вирушаючи на природу та відпочинок з електрогенератором River - тримайте всі свої пристрої включеними. Завдяки ємності 288 Втч – 720 Втч, яка повністю заряджається за рекордні 96 хвилин, ви зможете спокійно зосередитись на своїх пригодах.
EcoFlow Delta являють собою новий стандарт генераторів з батарейним живленням ідеально підходить як резервний домашній генератор при відключенні електроенергії та професійної роботи. Сумісний із широким спектром пристроїв. EcoFlow Delta дозволяє залишатися під напругою в будь-який час і в будь-якому місці з величезною потужністю 1 260 Втч.


Газогенераторні електростанції побутові
Газогенераторні електростанції є чудовою альтернативою дизельним та бензиновим електростанціям.Вони є конструкцією, яка перетворює енергію згоряння газу в електроенергію. Можуть застосовуватися як основне джерело електроживлення, так і резервне, а також для різних цілей, наприклад, виконання будівельних робіт або забезпечення електроенергією особняка.
До складу газогенераторних електростанцій входять двигун внутрішнього згоряння і генератор, необхідний для перетворення механічної енергії в електроенергію. Механізми електростанції, у тому числі генератор і двигун, з'єднані між собою металевою рамою, яка є елементом всього пристрою.
Газогенераторні сучасні електростанції побутові» можна віднести до економічного класу енергообладнання, тобто існує можливість їх застосування як аварійне, постійне або основне джерело електроенергії. Дані пристрої мають необмежений спектр застосування - від побутового до промислового. Можлива реалізація будь-якого режиму роботи електростанції, залежно від необхідної потужності. Для того, щоб була повніша віддача, пристрій краще комбінувати: виробництво електричної та теплової енергії.
При експлуатації газогенераторних електростанцій як паливо використовують балонний скраплений газ або природний магістральний газ.
 

Основні переваги – низькі експлуатаційні витрати, недороге та доступне газове паливо, мають низьке споживання газу, оптимальну витрату газу завдяки електронній системі контролю витрати, збільшений термін служби; термін експлуатації на 30 % більший у порівнянні з дизельними та бензиновими електростанціями, простота обслуговування.